BC Elva/CHK naiskonnaliikmed mängivad sel nädalal koos Eesti koondisega!

Pühapäevast alates viibib Eesti naiste korvpallikoondis Bosnia ja Hertsegoviina pealinnas Sarajevos, kus mängitakse EM-valiksarja C-alagrupis kaks kohtumist. Kodumaad esindavad teiste hulgas ka kaks BC Elva/CHK naiskonna mängijat  – Janeli Lilleallik ja Laina Mesila-Kaarmann. Mõlemad on varemgi koondisega mänginud ning liitusid tänavu sügisel BC Elva/CHK naiskonnaga. Varem Elvas korvpallinaiskonda tegutsenud polnudki ning värsket esiliigavõistkonda juhendab nüüd Timo Eichfuss.

Hindamatud kogemused 

Laina Mesila-Kaarmann võttis esimesed päevad võõrsil kokku rõõmsate tunnetega ja kinnitas, et nädal muutub aina tihedamaks. “Meil on kaks korda päevas trennid ning oleme teistest inimestest täiesti eraldatud. Viibime nädal aega totaalses mullis,” selgitas Mesila-Kaarmann.   Ta tunnistas, et mängud koondisega on kõrge tempoga ning nõuavad korralikku keskendumist. Mesila-Kaarmann pole viimased kaks aastat koondises mänginud, aga varem sageli nimekirja kuulunud.

– Laina Mesila-Kaarmann lahtihüppel | Foto: Siim Semiskar

Janeli Lilleallik rääkis, et rahvuskoondises mängimine on olnud tema unistus juba noorest saati. Esimest korda kuulus ta kandidaatide hulka 2015. aastal. ” Kolm aastat hiljem pidin vigastuse tõttu oma mängijakarjääri välismaal pooleli jätma, sealhulgas koondise mängud. Nüüd olen taas väljakul ja naudin seda täiega,” kinnitas ta. Tema jaoks tuli kutse ootamatult. “Ma ei olnud endale nii kõrget eesmärki seadnud, arvasin pigem, et alustan rahulikult esiliigas,” selgitas Lilleallik. Kui koondise peatreenerilt  Allan Siimannilt pakkumine tuli, ei olnud varianti ära öelda.
Lillealliku sõnul on esimene vastane Bosnia ja Hertsegoviina väga kõrgel tasemel, kelle naiskonna koosseisu kuuluvad mängijad naiste WNBA-st ja Euroliigast. Šveitsi ja Eesti on aga tema sõnul võrdsemad vastased. Eestlaste tugevuseks hindas Lilleallik head meeskonnatööd. “Suudame  kaitses vastasele tugevat survet avaldada ja meil on palju täpseid viskajaid,” kinnitas ta.

– Janeli Lilleallik | Foto: Siim Semiskar

Elvas käib tihe töö

Mõlemad mängijad leidsid tänavu tee BC Elva/CHK naiskonna juurde erineval viisil. Mesila-Kaarmanni jaoks hakkas idee hargnema karikavõistlustest.  “Alguses kutsus Elva võistkond mind karikavõistlustele appi, kuid siis selgus, et võiksin nendega liituda terveks hooajaks. Tänaseks olen oma valikuga väga rahul,” selgitas Mesila-Kaarmann. Tema sõnul on näha, et klubi panustab kõvasti naiste korvpalli ning kõik võistkonnaliikmed on väga motiveeritud.

Lillealliku jaoks olid Elva naiskonna liikmed juba vanad tuttavad, kellega kuskil varem koos on mängitud. “Mõnega oleme väljakul olnud isegi väiksest peale, seega see on täitsa nagu oma koduvõistkond. Meil on Elvas hea koostöö ja tunneme üksteise tugevusi,” selgitas Lilleallik. Ka treeneriga on klapp hästi sujunud. “Timole on see küll esmakordne kogemus naiskonna treenerina ja pole ehk kõige lihtsam ülesanne, aga siiani kõik toimib,” lisas ta.

Rahvuskoondisega ootab mõlemal Elva mängijal esimene kohtumine ees neljapäeval, kui vastu tuleb Bosnia ja Hertsegoviina ning teine lahing toimub 14. novembril Šveitsi rahvuskoondisega.

Autor: Lenel Karu